Hakkında

Hikayemiz

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü, doğal sağlık yöntemleri ve vücudun öz iyileşme gücüne dayanan uygulamalar üzerine çalışmalar yürüten bağımsız bir kuruluştur.

Temelleri 2006 yılından atılmıştır. 2010 yılında kurumsal kimliğe kavuşturulmuştur. O günden bu yana Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ile doğal sağlık alanında araştırmalar yürütmektedir; eğitim, seminer ve sempozyum gibi organizasyonlar gerçekleştirmekte, doğal ve sağlıklı yaşam konusunda yayınlar yapmakta; danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hedefimiz; toplumun doğal ve sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenmesi ve doğal sağlık uygulamalarına ulaşabilmesini sağlamaktır.

Onursal Başkan: Dr. Aidin Salih

Başkan: Faruk Günindi

 • Kupa Terapisi Semineri (2009)
 • Sade ve Sağlıklı Hayat Konferansları (2009 – 2015)
 • Doğal Sağlık Konferansları (2010 – 2018)
 • Doğal Sağlık Seminerleri (2010 – 2015)
 • Gerçek Tıp Okumaları (2010-2014)
 • Tıbbî Kupa Terapisi Sertifika Programı (2011 – 2014)
 • Tıbbî Kupa Terapisi Günleri (2011)
 • Pratik Kuru Kupa Atölyeleri (2011-2013)
 • Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu (2011 – 2012)
 • Geleneksel Tıp Akademisi (2013)
 • Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi (2014)
 • Master Class Atölyeleri (Kayropraktik) (2013 – 2014)
 • Geleneksel Tıp Dergisi (2017)
 • NHStudies Natural Health Studies (Doğal Sağlık Çalışmaları) Bülteni (2021)

Gerçekleştirilen Bazı Faaliyetler

2006’dan bu güne gerçekleştirdiğimiz faaliyetler

Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu: Kadim Tıp’ın temel tedavi yöntemlerinden Kupa Terapisi (Hacamat) özelinde gerçekleştirilen, alanında tek bilimsel organizasyondur.

Aylık yayınlanması planlanan, alanında tek popüler geleneksel bilim dergisidir. Kadim Tıp konusunda güncel çalışmalara ve gelişmelere yer verir.

Türkiye’de ve diğer ülkelerde Dr. Aidin Salih hanımefendinin de katılımıyla gerçekleştirilen, Sade ve Sağlıklı Hayat Konferansları da dahil doğal sağlık alanında birçok konferans gerçekleştirilmiştir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Etkinliklerimizde görev almak, bu etkinlikleri gerçekleştirmede ortak çalışmak ve yeni etkinlikler önermek isterseniz bize yazın.


Kadim Tıp Okumaları:

İnsan yeryüzünde olduğu sürece tüm kelimelere sahipti. Dolayısıyla kadim bilgi, insanın yeryüzü serüveni ile başladı. Peki bu kapsayıcı bilginin bugün ne kadarına sahibiz? Bilimin günümüzdeki halinde kayıp halkalar var mıdır? Bunların giderilmesi, gerçeği ve kadim olanı anlamak mümkün mü? Bu araştırma boyunca hangi kaynaklardan yararlanmalıyız? Yaratılmış tüm varlıklara ve gönderilen kadim bilgiye hangi yöntemle ve hikmetle bakmalıyız? Kadim’de gelecek için neler var?

Bu soruların izinde okumalar yapmak, araştırmalar yürütmek ve metotlar üretmek için yapılan süresiz bir çalışmadır.

Doğal Yaşam Koçluğu

Çağdaş yaşam tarzı şehir merkezinde olsun ya da olmasın hepimizin yaşam şekli haline gelmiş durumda. Bazımız bu yaşam şekline tamamen geçmişken bazıları halen doğal olana ulaşma imkanına sahip. Ancak bilinçli tercihler yapmadıkça fıtrata uygun olanın önümüze serilmediğini fark etmişsiniz.dir.

Fıtrata uygun doğal sağlık yaklaşımını hayatına uygulamak isteyen ve bu konu hakkında profesyonel yardım almış kişilere, bu yolda nasıl ilerleyecekleri konusunda yardımcı oluyoruz. Nereden başlamalı, nasıl aramalı, nasıl bulmalı, nasıl kullanmalı gibi sorularınızda size yol arkadaşlığı ediyoruz.

Gerçek Tıp Fikirbirliği Çalıştayı:

Enstitümüzün onursal başkanı hekim Aidin Salih’in çalışmaları ve eserleri üzerinde çözümleyici çalışmadır. Bu çalışma sürecinde Aidin Salih hanımefendinin benimsediği ve aktardığı sağlık yaklaşımının Kadim Tıp’taki kökleri, bu yaklaşımın basamakları, yeni talebelere aktarılabilmesi için müfredat çalışmaları ile günümüzdeki uygulayıcılar arasında eşgüdüm sağlayacak bilgi zemini oluşturma çalışmasıdır.

Danışmak mı istiyorsunuz?

Sade hayata geçmek, doğal ve sağlıklı olanları öğrenmek ve yaşantınızı bu şekilde yeniden düzenlemeyi mi düşünüyorsunuz? Nereden başlamanız gerektiğini bilemiyor musunuz? Sade Hayat ve Doğal Sağlık yolunda sizlere yardım etmemizi, bu yolda sizin yanınızda olmamızı istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Gönder
Yardım?
NHI İstanbul ile sohbet
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?